Statuetki, rzeźby, medale

Artystyczne dekoracje z metalu, metaloplastyka

RĘCZNIE WYKONYWANE STATUETKI

Zaprojektujemy i wykonamy statuetkę specjalnie dla Ciebie

Medale na specjalne zamówienie

Medale na każdą okoliczność, zapraszamy do kontaktu!

Metaloplastyka artystyczna - na co zwrócić uwagę przy wyborze trofeów?

W obecnych czasach jednymi z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych sposobów nagradzania osób zasłużonych lub zwycięzców we wszelakich konkursach jest wręczanie trofeów. Niestety gotowe statuetki, które można spotkać na sklepowych półkach, są mało wyszukane, oraz często wątpliwej jakości. Zatem, aby zwycięzcy poczuli się docenieni, najlepszym wyborem są trofea na zamówienie. W dzisiejszym blogu opowiemy sobie, czym jest dziedzina metaloplastyki artystycznej oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze statuetek.

 

Czym jest metaloplastyka artystyczna?

Metaloplastyka jest rodzajem twórczości artystycznej. Specjaliści, którzy się nią zajmują, potrafią stworzyć piękne cuda za pomocą obróbki metali. Dziedzina ta zajmuje się wyrobem mebli, schodów, bram, barierek, a także drobnych elementów, tj. medale, puchary czy trofea. Wszystkie wykonane w ten sposób elementy charakteryzują się niebywałą jakością wykonania oraz dbałością o najmniejsze detale. Obecnie w metaloplastyce artystycznej stosuje się wiele technik. Różnią się one między innymi sposobami wykończenia, takimi jak grawer z dedykacją. Dzięki temu wszystkie wyroby mają swój charakter, są unikalne, a zarazem piękne i budzące podziw.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pucharu na zamówienie?

statuetkaWiele osób, chcących nagrodzić swoich pracowników, czy obdarowujących parę młodą zastanawia się jak dobrać puchar, lub statuetkę odlewaną do okazji. W końcu każdy chce wręczyć komuś coś, co wzbudzi w nim podziw i radość. Dopasowanie statuetki nie jest jednak takie proste. Wybór wśród różnorodnych projektów, grawerów oraz typów materiałów, z których wykonuje się nagrody okolicznościowe, może być przytłaczający. Oczywiście stanowi to ogromne pole do popisu dla projektującego. Jak zatem dopasować statuetkę do okazji? Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest materiał wykonania. Aby dobrze dopasować nagrodę do nadchodzącej okazji, trzeba zastanowić się, z czego powinna być zrobiona. Aktualnie dostępnych jest mnóstwo tworzyw, są to m.in. metal, drewno, stal, pleksi czy szkło. Każdy z podanych materiałów ma swoje właściwości, które znacząco wpłyną na personalizację danego projektu. Podczas oficjalnych okoliczności, takich jak odejście na emeryturę, najlepsze wyniki w biurze czy też awans, najlepiej sprawdzają się trofea w stylu minimalistycznym. Na jakie okoliczności warto wybrać statuetki i w jakich przypadkach najlepiej podarować je pracownikom? Zatem najczęściej wybiera się stal, szkło lub pleksi - w formie surowej lub malowanej. Inaczej w przypadku osobistych, prywatnych podziękowań lepiej sprawdzą się trofea drewniane, które mają bardziej rodzinny styl, w porównaniu do metalowych elementów z oficjalnym wydźwiękiem. Kolejną kwestią, którą trzeba dobrze przemyśleć, jest kształt pucharu na zamówienie. W zależności od tego, z jaką okazją ma się do czynienia, trofea mogą przybierać najróżniejszą formę. W przypadku zawodów piłkarskich może być to biegnący piłkarz, w przypadku ślubu może być to tańcząca para młoda - w zasadzie ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Ważne jest, aby dopasować kształt idealnie do wydarzenia, jednak wcale nie trzeba tutaj trzymać się bezpiecznej strefy komfortu, niekonwencjonalne wybory też świetnie się sprawdzają. Kształt trofeów może być oryginalny, minimalistyczny czy złożony z wielu elementów. Projekty można tworzyć na wybranych elementach, figurach lub motywach. Kolejną ważną kwestią jest styl. Nie wszystkie trofea na zamówienie muszą być oficjalne. Jeśli nie jest to nagroda biznesowa, można pokusić się o humorystyczne elementy w projekcie np. w przypadku urodzin, może to być wygrawerowany krótki żart, lub liczba posiadanych lat przez solenizanta. Biznesowe nagrody jednak muszą mieć elegancki styl, a jak wiadomo, sport również rządzi się swoimi prawami. Co jednak wybrać, puchar czy statuetkę? O tym opowiedzieliśmy w poprzednim tekście.

 

Obecnie metaloplastyka artystyczna umożliwia wykonanie nawet bardzo skomplikowanych projektów. Elementy, grafiki, grawery, rysunki - to tylko niektóre z nich. Oczywiście nie trzeba posiłkować się tylko swoimi pomysłami, w razie potrzeby firmy zajmujące się produkcją tego typu elementów na zamówienie udostępniają gotowe szablony, służą pomocą i zapewniają pomoc doświadczonych grafików.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.